KESELER

KESELER

Toplumuzda temizlenmek ve özellikle banyo kültürü çok önemlidir. İslam dinide temizliği çok önemser ve temizlik imandandır der. Tüm bunlardan dolayıdır ki temizlik ve özellikle banyoya  çok dikkat edilir. Bu nedenledir ki Tarihsel olarak baktığımızda da şehirlerimiz de her tarafta hamamlar ve özellikle evlerde eski ve yeni yapılarda geniş banyolar vardır. Saraylarımızın ise özel gösterişli hamamlarının varlığı söz konusudur.

Kese ülkemizde temizlenmede banyoda çok yaygın kullanılır. Kesenin çok farklı amaçlarla üretilmiş çok özel modelleri ve kese üretimiyle ünlenmiş bölgelerimiz bulunmaktadır.

Keselenmenin sağlık açısından da önemli faydaları bulunmaktadır.

Kesenin cilt üzerinde ince bir tabakayı soymasıyla cildin oksijen almasını kolaylaştırır ve yağ yakılmasını hızlandırır. Kılcal damarların kanlanmasını artırarak cildi beslemektedir ve taze tutmaktadır. Keselenmek selülit oluşmasına karşıda etkili bir uygulamadır. İnsan vücudunda yerleşmiş selülitlerin çözülmesini hızlandırır. Kaslara masaj etkisi yaparak toparlanmasını sağlar. Keselenmek cilt üzerinde bulunan lekelerin giderilmesini sağlar. Keselenmek cildin kendini yenilemesine yardımcı olur.

Vücuda kese yapmak gözenekleri temizler. Terlemeyi engelleyen ve cildin solgun görünmesine neden olan ölü hücrelerden arındırır, kalp atışlarını ve tansiyonu düzenler. Cildin, tekrar yumuşaklık ve parlaklık kazanmasını sağlar. Aynı zamanda masaj özelliği olan kese, kan dolaşımını hızlandırır ve enerji verir.

Yaz sonrası kese yapmak, güneşe maruz kalarak kalınlaşan ve kuruyan cildi ölü hücrelerden arındırır. Bildiğimiz gibi güneş yaşlanma belirtilerini tetikler, kese ve özellikle hamam da bu hasarı azaltır. Yaz öncesi kese yapmaksa cildi yaza, güneşlenmeye ve bronzlaşmaya hazırlar. Ölü derilerden arınan cilt nefes alır. Şunu da unutmamalıyız ki keseyle incelen cilt derisi, iyi bir nemlendirmeye ihtiyaç duymaktadır.

Kişisel hijyene yönelik olarak duyarsızlıkların arttığını toplu taşıma araçlarında yayılan kokulardan anlıyoruz, teke kokusu ile kokan tanıdık tanımadık herkesi uygun bir dille banyo yapması ve keselenmesi konusunda uyarmak gerek ve özellikle çocuklarımızı bu konuda bilinçlendirmek gerekir.

Toplum olarak farklı model ve malzemelerden ürettiğimiz çeşitli keseler kullanmaktayız. Hatta kese üretimi ve hamam geleneğinde kesecilik gibi meslekler dahi oluşmuştur.

MÜŞTERİ DESTEK HATTI

0554 797 19 07

E-MAİL

bilgi@argadogalurunler.com

ADRES

Altay Çeşme Mh. Şair Nedim Sk.
No: 3/J 34843
Maltepe - İstanbul

SOSYAL MEDYA